Titkárság:22/500 231

Középiskolai Kollégium

Nemes Nagy Ágnes
Kollégiuma

Cím:8000 Székesfehérvár, Gyümölcs u. 13.
E-mail:intezmeny@nemesnagy-koll.sulinet.hu
Szállás:szallas@nemesnagy-koll.sulinet.hu

Tanulást segítő dokumentumok

Kedves Kollégisták!

Furcsa helyzet van most, ilyen sajátos "iskolába járást" eddig még nem ismert a világ. Biztosan nektek is sok kérdést vetnek fel ezek az új hétköznapok.

Egy biztos, tanulni mindig, minden körülmények között lehet és kell is. Hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy minél jobban megismerje a világot, a környezetet, az embereket, minél jobban tudjon boldogulni a világban és minél hasznosabb tudjon lenni maga és a többiek számára. Ehhez pedig sok mindent kell tudni. Nem csak az iskola épülete tudja biztosìtani a tanulást. Most otthon lehettek és otthon kell haladnotok előre a tudás megszerzésében.

Lassan-lassan be fog indulni ez a sajátos életforma, megszokjátok, hogy a tanárokkal csak a virtuális világban találkoztok. Az iskolai tanárok igyekeznek nektek segìteni abban, hogy ezt a tanévet is sikeresen be tujátok fejezni, illetve az érettségire készülők is sikeres vizsgákat tegyenek.

Mivel ti még most is kollégisták vagytok, mi sem hagyunk magatokra benneteket. Ahogy már a koliban is megszokhattátok, kaptok tőlünk tantárgyi segìtséget is, ha arra van szükségetek, de segìtünk eligazodni az élet minden kérdésében. Szeretnénk ezt a segìtséget továbbra is fenntartani számotokra, ráadásul nagyon egyénre szabottan. Ti döntitek el, hogy éppen melyik tantárgyban kell segìtség, vagy milyen nehézségbe ütköztetek, amit megosztanátok egy segìtő tanárral. Azt is ti döntitek el, hogy mikor veszitek igénybe a segìtséget és azt is, hogy melyik pedagógushoz fordulhattok.

Az alábbi táblázatba összefoglaltuk nektek téma szerint, hogy ki miben mikor tud segìteni. A csoportvezető tanárotok pedig minden egyéb problémában szìvesen gondolkodik veletek együtt, igyekszik tanácsokat, útmutatásokat adni.

Használjátok ki okosan ezeket a sajátos lehetőségeket, amelyek a rendelkezésetekre állnak. Mindezt részletesebben a csoportvezető tanárotokkal is megbeszélhetitek, ő megszólìt téged és akár facebookon, vagy más csatornán keresztül is működtethető a kapcsolat.

Jó munkát, ügyes időbeosztást és hasznos együttgondolkodást kìvánok nektek... ne feledjétek, segìteni szeretnénk, de segìteni csak annak tudunk, aki maga is akarja. Bizalommal forduljatok hozzánk!

Üdvözlettel

Székesfehérvár; 2020. 03. 17.

Nagy Kálmán

koll. igazgató

Tisztelt Szülők, Érdeklődők!

A kollégiummal kapcsolatos naprakész, folyamatosan frissìtett információkat a következő oldalon érhetik el: https://www.facebook.com/Sz%C3%A9kesfeh%C3%A9rv%C3%A1ri-JAKK-Nemes-Nagy-%C3%81gnes-Koll%C3%A9giuma-848045851930754/

Kérjük, kedveljék kollégiumunk hivatalos facebook oldalát!