Titkárság:22/500 231

Középiskolai Kollégium

Nemes Nagy Ágnes
Kollégiuma

Cím:8000 Székesfehérvár, Gyümölcs u. 13.
E-mail:intezmeny@nemesnagy-koll.sulinet.hu
Szállás:szallas@nemesnagy-koll.sulinet.hu

A nyolcadik emeleti kilencedikes lányok bemutatkozója

Csoportunk nagy elhatározásra jutott, október közepére bemutatkozó délutánt szervezünk.

A készülődést elkezdtük, meghìvókat gyártottunk, összeállìtottuk a műsorunkat, szorgosan próbáltunk.

Elérkezett a nagynap, nyolc osztályfőnök és több tanár jött el a kollégiumba, hogy megnézzen bennünket.

Elhangzott hogyan telik egy kollégista lány napja, illetve bemutatkoztak a szobák lakói.

Izgatottan adtuk elő zenés műsorunkat, ahol kellemes hegedű és zongoraszó csendült fel, de hallhatta a nagyérdemű a 'Ha én rózsa volnék ' cìmű dalt is, a nagy sikert arató 'Mi vagyunk a grund' cìmű dal mellett.

A kiérdemelt taps után, osztályfőnökeinket körbevezettük a kollégiumban.

Ivanyenko Éva tanárnő csoportja

Játékos sportvetélkedő

A gólyaavatásunk egy szép, meleg, őszi napon kezdődött. Beöltöztünk pancsoló kislánynak, két copf, úszógumi, strandlabda, stb. A nyolcadik emeletről lelépcsőzve, vidám, nyári dalokat énekelve vonultunk a Bugát sportpályára. Ott aztán minden voltJ először táncoltunk, utána sportfeladatok jöttek. Két-két holtverseny lett (kötélhúzás, kosárra dobás), ezért párbajozni kellett a dobogóért. J Végül mindenki jól érezte magát (még a végzősökkel is összepacsiztunkJ és még jutalom csokit is kaptunk.

Ivanyenko Éva tanárnő csoportja

Mi már nagyon vártuk ezt az avatást és, hogy megismerjük jobban a végzőseinket.

Az avatás időpontja szeptember 20.-a volt és a legújabb 9.-esek mérhették össze sportolói tudásukat. Voltak különböző csapatépìtős feladatok pl. kosárlabda vezetés, labda átadás, közös futás,kötélhúzás. Majd a döntetlenek versenye kosárra dobásban dőlt el. Ezután letettük az ,ünnepélyes" esküt majd az eredményhìrdetés következett. Midenki nagyon izgatott volt már és várta az eredményeket. 4. Helyezet lett a minyonok csapata, 3.-ak lettek a harisnyás pippik, 2.-ak lettek a minny egerek és mi, a Rubint Rékák lettünk az elsők. Nagyon boldogok voltunk és azonnal csináltunk egy közös képet amin látszik az Oklevelünk is. Persze az Oklevél mellé nem maradhatott el a csoki sem. Azt persze azonnal meg is ettük, megosztva a végzőseinkkel. Összességében szerintünk nagyon nagyon jó volt ez az avatás és örülünk,hogy mi nyertük meg, de emellett nagyon jót is szórakoztunk főleg magunkon nevetve ahogy kinézünk.

Reméljük a sulis avatás is ilyen jó lesz! Köszönjük a végzősöknek!

Döbrentey Zsuzsanna tanárnő csoportja

Játékos sportvetélkedő képekben