Titkárság:22/500 231

Középiskolai Kollégium

Nemes Nagy Ágnes
Kollégiuma

Cím:8000 Székesfehérvár, Gyümölcs u. 13.
E-mail:intezmeny@nemesnagy-koll.sulinet.hu
Szállás:szallas@nemesnagy-koll.sulinet.hu

Vìz világnapi vetélkedő

"Vìz! Se ìzed nincs, se szìned, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megìzlelnek, anélkül hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben: maga az élet vagy."

Március 22-én kollégiumunk a vìz világnapjára, illetve a vìz nélkülözhetetlen, létfontosságú szerepére emlékezett egy játékos vetélkedő keretein belül.

Intézményünkből 10 csapat vállalkozott a négy rejtvényből álló feladatsor megoldására. A kreatìv, logikai fejtörők révén közelebb hoztuk diákjainkhoz a vìz mint őselem, az élet alapvető forrása szimbolikus jelentését.

A verseny megrendezése során arra törekedtünk, hogy az egészséges életmóddal összefüggő kontextusba ágyazva a diákok a feladatlap kitöltése közben is müzli szeletet fogyasztva és ásványvizet kortyolgatva a vìz egészség-meghatározó funkciójára fókuszáljanak.

A vìz világnapi vetélkedő eredményei a következőképpen alakultak:

1. helyezés: Blau Virág és Góman Karolin

2. helyezés: Kovári Annamária és Mráz Daniella

3. helyezés: Bogár Fanni és Rick Alma

A feladatok nehézségi foka megkövetelte a leleményes gondolkodásmódot, az innovatìv ötleteket, ìgy versenyzőink mindegyike büszke lehet kitartására, fegyelmezett hozzáállására a feladatok megoldása során.

Vìz világnapi vetélkedő képekben

"Ökos" szuperkuka

Avagy innováció a szelektìv hulladékgyűjtésben

Ki gondolta volna, hogy egy fémgyűrű és egy festékes vödör teteje együttesen innovációt jelent a szelektìv hulladékgyűjtés tekintetében?

Géza bácsi, a portás bácsi fejéből pattant ki az ötlet isteni szikraként, s a gondolatot tett követte.

Biciklijére ülve járta a várost, hogy a feleslegessé vált festékes vödrök tetejét kutatva, majd ezt felhasználva, megalkossa az újrahasznosìtott szelektìv szemeteskukát.

Az alkotás folyamata során két fémet gyűrűvé hegesztett össze, ami az alapját képezi a kreatìv szuperkukának, s erre illeszkedik lezáró elemként a festékes vödör teteje.

Ilyen egyszerű összetevők adják ki végül a szelektìv hulladékgyűjtés nagyszerű és ötletes, ökológiai szempontból hasznos szemeteskukáját. S a recept titkos összetevője maga az ember, aki mindezt két kezével tökéletességre fejleszti.

Öko munkacsoport

"Ökos" szuperkuka